Heroes of the Storm. Lepiej późno niż wcale.

Czym jest Heroes of the Storm?

Heroes of the Storm to gra typu multiplayer online battle arena (MOBA), w której do dyspozycji gracza oddane są znane i lubiane postaci ze wszystkich uniwersów stworzonych przez Blizzard Entertainment, takie jak na przykład Thrall i Sylvanas Windrunner z serii Warcraft, Deckard Cain i Mefisto z serii Diablo, czy Jim Raynor oraz Sarah Kerrigan z serii Starcraft. Gra różni się od innych gier z gatunku MOBA dzięki różnorodności map, przy czym każda mapa posiada inną mechanikę, która pomaga graczom w wygraniu gier.

Jak grać w Heroes?

Rozgrywka w Heroes of the Storm skupia się na walce 5-osobowych zespołów, dobieranych przez usługę Battle.net. Podczas pierwszych rozgrywek gracze mogą wykorzystywać czternastu bohaterów z darmowej, tygodniowej rotacji, ale później mogą kupić postacie w sklepie za złoto uzyskane z wygranych lub dzięki mikrotransakcjom. W grze dostępnych jest 84 postaci, podzielonych na 4 role oraz 14 map, różniących się pomiędzy sobą wielkością i charakterystycznymi celami. Za zabijanie wrogów, niszczenie wież oraz wykonywanie pobocznych celów drużyna dostaje punkty doświadczenia. W momencie gdy drużyna zbierze wystarczająco dużo doświadczenia, każdy z sojuszników uzyskuje dodatkowe punkty statystyk, ponadto na poziomie 1, 4, 7, 10, 13, 16, i 20, dostaje punkt talentu. Punkty talentu pozwalają dostosować umiejętności postaci. Gracz może również przyzwać wierzchowca, który zwiększa szybkość poruszania się. Wierzchowiec zostanie automatycznie schowany, gdy gracz użyje umiejętności, zaatakuje lub zostanie zaatakowany. Między liniami znajdują się neutralne najemnicy, które po zabiciu będą walczyć dla drużyny. Każda mapa zawiera zróżnicowane zadania poboczne, które pomagają drużynie zwyciężyć.

heroes

Tryby gry

W trybie non-draftu, gracze wybierają postać, nie znając mapy na której będą grać. W trybie draftu gracze nie mogą grać bohaterami wybranymi przez przeciwny zespół, ale znają mapę przed wyborem postaci.

  • wprowadzenie – trzy specjalne mapy, na których gracz uczy się poruszać, używać umiejętności oraz innych przydatnych rzeczy. Gracze kontrolują Jima Raynora ze StarCrafta, pobierając nauki od Uthera z serii Warcraft.
  • szkolenie – tryb ze zmniejszonym doświadczeniem, gdzie gracz gra z botami na poziomie łatwym.
  • przeciw SI – gracz zmierza się z pięcioma botami. Tak jak w StarCraft II, boty stają się trudniejsze wraz z wygrywaniem meczów.
  • szybki mecz – 10 graczy w 2 drużynach walczy na jednej z 14 map. Gracze są dobierani na podstawie umiejętności graczy oraz roli, tak aby się nie powtarzały.
  • poza rankingiem – tryb z mechaniką taką samą jak tryby liga bohaterów i liga drużynowa, dostępny dla graczy z mniejszymi poziomami niż 30, ale także dla tych z większymi.
  • liga bohaterów – tryb draftu, dostępny dla graczy z minimum 14 postaciami na poziomie 5. Po zakończeniu rozgrywki gracz otrzymuje punkty i rangę ligi bohaterów.
  • liga drużynowa – tryb draftu, dostępny od początku. Gracze mogą grać w tym trybie, wcześniej tworząc drużynę w menu gry. Po zakończeniu gry każdy gracz otrzymuje punkty i rangę ligi drużynowej.
  • gra dowolna – tryb używany w turniejach. Tworzona jest poczekalnia, gdzie gracze mogą podzielić się na drużyny, dodać boty, wybrać mapę oraz dodać maksymalnie dwóch obserwatorów.

Czy 2014 rok to aby nie za późno?

Gra została wydana w czerwcu 2014 i pomimo, że do dzisiaj ma całkiem pokaźną bazę graczy to wydaje się, że Blizzard spóźnił się minimum 6 lat z wydaniem własnej gry MOBA. Heroes of the Storm ma praktycznie znikome szanse na przegonienie gigantów na rynku w postaci DOTY 2 i League of Legends. Heroes to jednak wciąż stosunkowo młoda gra, która cały czas jest usprawniana, a do gry regularnie dodawani sa nowi bohaterowie. Chociaż nie wszyscy pochodzą z klasycznych uniwersów. Ostatnia bohaterka Orfea jest pierwszą bohaterką w całości stworzoną przez zespół zajmujący się Heroes of the Storm. Fani zareagowali bardzo różnie na ogłoszenie jej, ale zdecydowana większość nie ma problemu z bohaterką rodem z Nexusa. O ile twórcy Heroes będą pamiętać o kultowych postaciach, które wciąż czekają na dodanie

 

Zostaw komentarz

Tagi:
Zostaw odpowiedź